SITODRUK

Druk sitowy, sitodruk – technika druku, która polega na przetłoczeniu farby przez matrycę. Wykonujemy nadruki bezpośrednio na tekturze falistej o różnej grubości i gramaturze.

ZŁOCENIE

Złocenie, hot-stamping, hot print, termodruk – technika uszlachetniania druku, zdobienia, w której wykorzystuje się folię hot-stampampingową oraz wypukłe matryce wykonane z materiału przewodzącego ciepło.

TŁOCZENIE

Tłoczenie – proces zdobienia kartonu, tektury poprzez tworzenie na nim wypukłego lub wklęsłego wzoru, grafiki. Tłoczenie odbywa się przeważnie w temperaturze otoczenia chyba, że obrabiany materiał lepiej się odkształca w większych temperaturach. W tym procesie nie używa się folii.

GRAWEROWANIE

Grawerowanie – proces zdobienia kartonu, tektury, drewna, szkła, tworzyw sztucznych dowolnymi grafikami. W technice tej wykorzystujemy laser.

SZTANCOWANIE

Sztancowanie, wykrawanie – wycinanie dowolnych wyrobów z kartonu lub tektury za pomocą wykrojników. Dysponujemy kilkoma maszynami, także do pudeł wielkogabarytowych. Zapraszamy do zapoznania się z wykazem wykrojników , które posiadamy. Być może, któraś z pozycji okaże się odpowiednia, co pozwoli Państwu uniknąć dodatkowych kosztów.

KASZEROWANIE

Kaszerowanie jest to proces oklejania ozdobnym papierem lub kartonem innego surowca, np. tektury falistej. Pudełko wycięte z uzyskanego w tym procesie materiału posiada bardzo duże walory estetyczne przez co podnosi rangę opakowanego produktu.

WYCINANIE

Forma zdobienia opakowań poprzez wycinanie laserem dowolnych kształtów, np. znaków firmowych , haseł reklamowych, motywów świątecznych, itp. Dodatkowo wycięte fragmenty możemy podkleić np. ozdobnym papierem przez co opakowanie stanie się bardziej ekskluzywne.